Anasinifi


Hayata İlk Adımı Sevgi Dolu  Okulumuzda Atıyoruz…

      Okulumuzun minikleri, annelerin şefkatli ve merhametli kucağından ayrılıp onları sevgi ile bekleyen öğretmenlerinin ellerinden tutarak yeni bir başlangıcın kapılarını aralarlar.

        Anaokulu, öğrenci için ne ifade eder? Eğitim insanlığın gelişimini sağlayan en önemli etkenlerden birisidir. Bilgi ve öğrenme iyiliğin, doğruluğun ve güzelliğin toplumsal değerini ifade eder. Minik bir yüreği hayata hazırlarken yaşamaya değer iyi bir gelecek sunmak gerekir. Bunu sağlamak için iyi bir eğitim ve kısacık anların dahi mutluluğa çevrildiği, kendisine yetebilen, özgüveni yüksek bireylerin hayat boyu öğrenmeyi amaç edinen nesillerin yetişmesine yardımcı olunan okul öncesini kapsayan zaman dilimi, öyle bir zaman dilimidir ki öğrenici bu süreçte kazandıklarıyla geleceğe sağlam ve doğru adımlarla yürür.

        Günümüzün velileri çocuklarına sosyal - ekonomik ve her anlamda tüm imkanları sundukları halde çocuklarını mutlu edemiyorlar. Her şey çocuklara daha hayal etmeden sunulduğu için, çocuklar duygusal olarak doygunluğa eremiyorlar. Çocukların yaşıtlarıyla birlikte paylaşmak, öğrenmek, düşünmek ve artık problem haline gelen bilgisayar, tablet, telefon gibi dijital ortamlardan uzaklaşmak, kimlik ve kişiliklerini en güzeliyle şekillendirmek anaokullarında başlamaktadır.

        Ayrıca günümüzde gerçekten toplumsal yara haline gelen, güven ve emniyet duygusu da velileri anaokullarına yönlendirmektedir. Çok ender de olsa yaşanan ufak tefek olumsuzluklar velileri daha bilinçli ve kaliteyi arar hale getirmektedir.

        Bizler biliyoruz ki, gelişimin temelleri çocukluğun ilk yıllarında atılır. Bunun yanı sıra yaşıtları ile sosyalleştikleri, güven ve bağlılık tutumlarını geliştirdikleri, öğrenmenin eğlenceli yönlerini deneyimledikleri bir süreçtir.