EFENDİMİZ'İ (S.A.V) ANMAKTAN YAŞAMAYA

  • Faaliyet Adı:

    EFENDİMİZ'İ (S.A.V) ANMAKTAN YAŞAMAYA

  • Paylaş:

Açıklama

Efendimiz'i (s.a.v.) Anmaktan Yaşamaya ...

Diyanet İşleri Başkanlığı 21 Eylül 2017   tarihinde   ülkemizde 1989 dan bu yana her yıl mevlid kandili dışında  Efendimizin (s.a.v) miladi doğum günü olan 20 nisan haftasın da  yapılan Kutlu Doğum Haftasının ismini ve tarihini değiştirdiğini açıkladı.

Kurumumuz açıldığı 2011 yılından bu yana okulumuz Değerler Eğitimi Zümresi Öğretmenleri  öğrencilerimizle birlikte  , Diyanet   İşleri  Başkanlığı tarafından belirlenen takvime uygun olarak her yıl nisan  ayında  -Kutlu Doğum Haftası- etkinliklerini en güzel ve etkili bir şekilde hazırlamaya ve sunmaya  devam etti. Diyanet İşleri Başkanlığıdan 21 Eylül 2017   tarihinde yapılan son açıklama sonrası Değerler Eğitimi Zümremiz ve eğitim danışmanlarımızla yaptığımız görüşmeler sonrasında bu etkinliklerin hicri takvime yerleştirildiğinde her yıl farklı bir tarihe gelecek olmasının , bir kaç yıl sonra da okul döneminin dışında kalmasının yaşatacağı sıkıntılar ele alındı. Kurumumuzda her kandili kutluyor  ve çocuklara özellikle Mevlid Kandilini anlamlı sınıf etkinlikleri ile yaptırıyor olsakta , öğrencilerimizle  Peygamberimizi (s.a.v) anmak, tanımak,tanıtmak ve daha da önemlisi onun gibi yaşamaya vesile olacak etkinlikler planlamalıydık. Bu vesileyle 2017-2018 öğretim yılından başlayarak her yıl Aralık ayının son iki haftasında "Efendimiz'i (s.a.v.) Anmaktan Yaşamaya " başlığı altında  sergi-yarışma-sahne ve sınıf etkinlikleri yapılmasına karar verildi ve planlamalar bu şekilde yapıldı. Her yıl bu takvime bağlı olarak etkinlikler gerçekleştiriliyoruz.

Rabbimiz yapmaya niyet ettiğimiz "Efendimiz'i (s.a.v.) Anmaktan Yaşamaya "  etkinliklerimizi en güzel şekilde tamamlamamızı nasib eylesin. Selam ve dua ile...