Hakkımızda


Tohum saç, bitmezse toprak utansın! 
Hedefe varmayan mızrak utansın!

Hey gidi Küheylan, koşmana bak sen! 
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Eski çınar şimdi Noel ağacı; 
Dallarda iğreti yaprak utansın!

Ustada kalırsa bu öksüz yapı,
Onu sürdürmeyen çırak utansın!

Ölümden ilerde varış dediğin,
Geride ne varsa bırak utansın!

Ey binbir tanede solmayan tek renk; 
Bayraklaşamıyorsan bayrak utansın!

Necip Fazıl Kısakürek

        Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız , kurulduğu günden bugüne  ilime , bilime  ve insanlığa  hizmet edecek tohumlar saçmaya ,onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde   2011-2012 eğitim ve öğretim yılında  anaokulu olarak başladığımız  özel okul çalışmalarımıza,  2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu  açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki  çalışmalarımıza ,  sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla , geleceğe  milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.

Bir insanın bu dünyada sahip olabileceği en değerli varlığı çocuklarıdır. Hepimizin çabası ve  endişesi çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmektir. Çocuklarımıza sağlayabileceğimiz en önemli mirasın eğitim olduğu unutulmamalıdır.  İyi bir eğitim almış ve kendine güvenen çocukların , gelecekte iyi yerlerde olacaklarına ve hedeflerine  ulaşacaklarına  inanıyoruz. Bu düşünceye önem veren   ailelerin elbette   iyi eğitimcilerin   bulunduğu , maddi imkanların daha etkin var olduğu ve en üst düzeyde kullanıldığı  eğitim  kurumlarını  araştırmaları , çocuklarını uzman ellere teslim etme gayreti içerisinde olmaları kaçınılmaz olacaktır.

Eğitim Kurumlarımızın  bulunduğu eğitim kompleksinin maddi imkanları , fiziki şartları oldukça üst düzeydedir. tüm birimlerimiz öğrencilerimizin en güzel hizmetleri alabilecekleri aktif ve verimli kullanabilecekleri  şekilde hazırlanmıştır.   

Çevre okulların ve kulüplerin yoğun ilgi gösterdiği kapalı spor salonumuz, jimnastik, güreş ve tekwando salonlarımız ,  olimpik yüzme havuzumuz,  800 kişilik konferans salonumuz , zengin içeriğiyle okul kütüphanemiz ,  öğrencilerin ilgi ve meraklarının üst seviyeye ulaştığı  renkli deneylerin yapıldığı deney atölyemiz , öğrencilerin hayata dair kazanımlar elde ettiği  hayat ve mutfak atölyemiz, hayallerin renklendiği   sanatla ruhların sakinleştiği  görsel sanatlar atölyelerimiz , her gün gelişen teknolojiye dair ilgiyi artıran yeni mucitler keşfedilecek  robotik kodlama atölyemiz, ,  kendine güven duymayı ,sosyalleşmeyi ve bağımsız bir birey olmayı sağlayan drama atölyemiz ,  beynin düşünme becerilerini geliştiren akıl oyunları atölyemiz,  oyun ve dramalarla renkli ders saatlerinin geçtiği  arapça ve İngilizce   yabancı dil sınıflarımız , notalarla gönle girilen  müzik sınıfımız , manevi eğitimin sevdirilerek verildiği  değerler eğitimi sınıflarımız, en miniklerimizin istirahat mekanı uyku odamız ,okul içinde  eğlenmek ve dinlenmek için koşarak gidilen oyun odamız, çok uzağa gitmeden mısır patlağı yiyerek filmler izlenebilen  sinema salonumuz ,  akademik bilginin aktarımını sağlayacak tüm  donanımlara  sahip ders ve etüd sınıflarımız, öğretmenlerimizin işbirliği içerisinde çalışabildikleri  zümrelerimiz,  veli ,öğrenci ,öğretmen ve personele her türlü desteği sağlayan rehberlik ve psikolojik danışma birimlerimiz, sağlıkla ilgili bilgi ve takibin ilk ayağı olan  revirimiz , yıl içerisinde bir çok farklı çalışmanın sunulduğu sergi salonumuz, öğrencilerimizle aktif olarak kullandığımız mescitlerimiz ,  çay bahane sohbet şahane dedirten kantinimiz, özenle nezih bir şekilde hazIrlanan yemeklerin yenildiği  yemekhanemiz , her ihtiyaca güler yüzlülükle  cevap veren danışmamız ,    öğrencilerimizin doyasıya eğlendikleri ve bitmesini istemedikleri teneffüs mekanları geniş ve ferah bahçelerimiz ile en güzel şekilde planlanmış eğitim kompleksimizde eğitim faaliyetlerimiz hız kesmeden devam ediyor.

….

Okulumuzda gün  tüm kademede  “Gülümse selam ver sevgi yayılsın” sloganının uygulamasıyla  gün başlar… İlkokul ve ortaokul sınıflarımızda Kitapla zihinler açılır sonra derslere geçilir. Tüm derslerde yaparak yaşayarak öğrenme modeli uygulanır. Bunun için okulumuzun tüm imkanlarından istenildiği an rahatlıkla faydalanılır. Anasınıfında başlayan İngilizce  dil eğitimine  3.sınıfta yeni bir dil yeni bir insan bilinciyle arapça eklenerek ortaokulumuzda da iki dilde eğitime devam edilir. Anasınıflarımızda … önce kahvaltı sonra sırasıyla dersler gelir … Öğle yemeği dışında ikindi kahvaltısı da sunulan miniklerimizin eğitimi  için  de okulumuzun tüm imkanlarından istenildiği an rahatlıkla kullanılır.. Değerler eğitimi ve Kur’an-ı Kerim derslerimiz , bize emanet edilen çocuklarımızın hem bu dünyalarını hem de ahiretlerini güzelleştirmek gayesi ile özel olarak planlanır ve birebir eğitime ağırlık verilir.

      Hedefimiz , geleceğe güvenle bakan , zihinsel ve fiziksel tüm yönleriyle gelişmiş , milli ve manevi değerlere sahip , akademik başarısı üst düzeyde olan , vatanımıza milletimize hayırlı hizmetler verecek ,değerlerine sahip  bireyler yetiştirmektir…Bu vesileyle hafta sonu spor , sanat etkinliklerimiz, hafta içi ve hafta sonu şehir içi ve şehir dışı bilim , sanat , tarih , eğlence ve manevi  içerikli gezilerimiz , sahne programlarımız, kandil ve Cuma  günü etkinliklerimiz ,   seminer pogramlarımız , sergilerimiz ,spor, sanat ,kitap ,akıl oyunları ve bahçe şenliklerimiz gerçekleşmektedir.

       İyi bir üniversitenin yolu  iyi bir liseden geçer.. İlkokul sınıflarımızda başlayan genel sınavlara hazırlık çalışmalarımız , ortaokul  5.sınıftan itibaren  Öğrencilerimizin  hedefleri doğrultusunda çalışmalarına yön vermek , planlı çalışmalarına katkı sağlamak için bireysel takibin ön plana çıkıp veliyle iletişimin artırıldığı danışmanlık sistemiyle yoğun bir şekilde devam ediyor. Hafta içi ve hafta sonu etütleri ile desteklenen öğrenciler 8.sınıf sonunda girecekleri lise giriş sınavına en güzel şekilde emin adımlarla hazırlanıyor. 

Çocuk eğitiminde aile faktörünün ne denli önemli olduğunu biliyor , her yıl geleneksel olarak babalarla sabah namazı ve kahvaltı buluşmaları , anneler ile vakıf buluşmaları yapıyoruz. Ayrıca anne ve babalara yönelik anne baba okulu seminerlerimiz  ve  Kur’an-ı Kerim  derslerimizde  devam etmektedir.

Merhamet duygusunun kaybolmaya yüz tuttuğu dünyamızda  okulumuzda her yıl  devam eden  “Kardeş Okul” ve “her sınıfın bir yetim kardeşi var “ projeleriyle  öğrencilerimizin gönüllerinde iyiliği ve merhameti filizlendiriyoruz.

“Eğitim sevmekle başlar ,önce gönüle sonra akla girmek gerek” diyerek mesleklerini icra eden sevda yüklü eğitim kadromuz gelişen ve değişen dünyadaki tüm olayları yakın takip eden eğitimci , araştırmacı ve yazar  danışmanların rehberliğinde , çağın gereksinimleri doğrultusunda kendilerini yenilemeye ve geliştirmeye devam etmektedirler.

Geleneğin bilgeliğini , geleceğin bilgisiyle birleştiren ve yaşadığı dünyanın problemlerine çözümler üretecek nesiller yetiştirme gayretiyle çalışmalarına devam eden eğitim kurumumuzda  ,  Özlenen nesillerin yetişmesi hususunda ilk ve temel adım sayılan anasınıflarımızın ve  kişilik gelişiminin öncelendiği ilkokulumuzun , akademik eğitimin dini ilimler ile zenginleştirildiği ortaokulumuzun, İslam Medeniyet tasavvuruna uygun eğitim programları ve akademik eğitimi önceleyen yapısıyla öğrencilerini en güzel şekilde yetiştirmeye devam  etmesini niyaz ediyoruz….

Bu vesileyle bizimle yola çıkan , kurumumuzu tercih eden tüm velilerimize teşekkür ediyoruz. Rabbimiz bu güvene layık olmamızı nasib eylesin.

Eğitim için tercihiniz ,

Eğitimde Yükselen Değer.