Ortaokul


             Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız , kurulduğu günden bugüne ilime , bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya ,onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik.

        İyi bir üniversitenin yolu iyi bir liseden geçer. İyi bir lisenin önünde ise LGS dolayısıyla başarı ile tamamlanmış ortaokul vardır. 5.sınıftan itibaren Öğrencilerimizin hedefleri doğrultusunda çalışmalarına yön vermek , planlı çalışmalarına katkı sağlamak için bireysel takibin ön plana çıkıp veliyle iletişimin artırıldığı danışmanlık sistemiyle lise sınavlarına hazırlık çalışmalarımız başlıyor. Ortaokulumuzda 7.sınıflarımız LGS HAZIRLIK SINIFI , 8.sınıflarımız LGS SINIFI olarak adlandırılıp 10 saatlik matematik dersi , yoğun deneme sınavları , sınav geçişli seviye sınıfları , yatılı ve yatılı olmayan Lgs soru çöz kampları ve daha bir çok çalışma ile çok farklı yoğun bir lgs programı uygulanmaktadır. Hafta içi birebir ders etütleri , haftasonu seviye sınıfları oluşturularak devam eden etüt çalışmalarıyla öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine yardımcı olunmaktadır.

        Okulumuzda gün “gülümse selam ver sevgi yayılsın” sloganının uygulamasıyla gün başlar… Kitapla zihinler açılır sonra derslere geçilir. Tüm derslerde yaparak yaşayarak öğrenme modeli uygulanır. Bunun için okulumuzun tüm imkanlarından istenildiği an rahatlıkla faydalanılır. Anasınıfında başlayan İngilizce dil eğitimine 3.sınıfta yeni bir dil yeni bir insan bilinciyle arapça eklenerek ortaokulumuzda da 5. ve 6. Sınıflarda iki dilde eğitime devam edilir. Değerler eğitimi ve Kur’an-ı Kerim derslerimiz , bize emanet edilen çocuklarımızın hem bu dünyalarını hem de ahiretlerini güzelleştirmek gayesi ile özel olarak planlanır ve birebir eğitime ağırlık verilir.

        Hedefimiz , geleceğe güvenle bakan , zihinsel ve fiziksel tüm yönleriyle gelişmiş , milli ve manevi değerlere sahip , akademik başarısı üst düzeyde olan , vatanımıza milletimize hayırlı hizmetler verecek ,değerlerine sahip bireyler yetiştirmektir…Bu vesileyle hafta sonu spor , sanat etkinliklerimiz, hafta içi ve hafta sonu şehir içi ve şehir dışı bilim , sanat , tarih , eğlence ve manevi içerikli gezilerimiz , sahne programlarımız, kandil ve Cuma günü etkinliklerimiz , seminer pogramlarımız , sergilerimiz ,spor, sanat ,kitap ,akıl oyunları ve bahçe şenliklerimiz gerçekleşmektedir.

        “Eğitim sevmekle başlar ,önce gönüle sonra akla girmek gerek” diyerek mesleklerini icra eden sevda yüklü eğitim kadromuz gelişen ve değişen dünyadaki tüm olayları yakın takip eden eğitimci , araştırmacı ve yazar danışmanların rehberliğinde , çağın gereksinimleri doğrultusunda kendilerini yenilemeye ve geliştirmeye devam etmektedirler.

        Geleneğin bilgeliğini , geleceğin bilgisiyle birleştiren ve yaşadığı dünyanın problemlerine çözümler üretecek nesiller yetiştirme gayretiyle çalışmalarına devam eden eğitim kurumumuzda , Özlenen nesillerin yetişmesi hususunda ilk ve temel adım sayılan anasınıflarımızın ve kişilik gelişiminin öncelendiği ilkokulumuzun , akademik eğitimin dini ilimler ile zenginleştirildiği ortakokulumuzun, İslam Medeniyet tasavvuruna uygun eğitim programları ve akademik eğitimi önceleyen yapısıyla öğrencilerini en güzel şekilde yetiştirmeye devam etmesini niyaz ediyoruz….